Te linie lotnicze wprowadzają darmową usługę! Świetna wiadomość dla pasażerów!

Ze względu na niezwykle szybko zmieniającą się sytuacją na świecie w odniesieniu do koronawirusa, niektóre linie lotnicze postanowiły wyciągnąć rękę w stronę pasażerów i wprowadzić znaczące ulepszenia. Dotyczą one możliwości bezpłatnej zmiany daty rezerwacji lotów. Zobacz, które linie lotnicze się na to zdecydowały.

LOT wprowadza bezpłatną usługę

PLL LOT zadecydowały o wprowadzeniu dodatkowej bezpłatnej usługi dla podróżnych. Pasażerowie, którzy kupili bądź kupią swoje bilety przed 31 marca 2020 roku na podróże od 6 marca do 24 kwietnia zostaną uprawnieni do dokonania zmiany daty  podróży na loty do 31 grudnia 2020.

Warunkiem jest zachowanie tej samej trasy i klasy. Jeżeli w nowowybranych terminach taryfa okaże się niedostępna, konieczna będzie dopłata. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem Messengera.

Fot. Milosz Maslanka, Shutterstock

Lufthansa zmienia się na lepsze

Na wprowadzanie podobnej możliwości zdecydowała się także Lufthansa. Linie lotnicze należące do Lufthansa Group, czyli Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Air Dolomiti, wprowadzają dla swoich klientów bardziej elastyczne możliwości zmiany rezerwacji. 

Pasażerowie nie będą musieli płacić za zmianę rezerwacji biletów zakupionych od 6 marca do 31 marca 2020 roku. Będą mieli możliwość jednorazowej zmiany terminu podróży na dowolną datę przed 31 grudnia 2020 roku – niezależnie od tego, jaki bilet kupili. Zwolnienie z opłaty za zmianę rezerwacji dotyczy także biletów, które zostały zakupione przed 5 marca, o ile podróż miała rozpocząć się przed 30 kwietnia.

W obu powyższych wypadkach miejsce wylotu i lotnisko docelowe muszą pozostać takie same, jak w oryginalnej rezerwacji. Jeśli wybrana klasa podróży nie będzie już dostępna, trzeba będzie dopłacić różnicę w cenie biletu. Zmiana rezerwacji musi zostać przeprowadzona przed datą podróży.

Fot. Tupungato, Shutterstock

Zmiany w Emirates

Również linie Emirates wprowadzają nowe zasady zmiany rezerwacji lotów. W przypadku biletów wydanych od 7 marca do 31 marca 2020 r. włącznie, klienci mogą swobodnie zmienić termin podróży bez dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji czy ponowne wydanie biletu. Pasażerowie mogą przesunąć rezerwację na dowolny termin w przedziale 11 miesięcy w tej samej klasie rezerwacyjnej. Nowe zasady obejmują wszystkie kierunki w siatce połączeń Emirates.

samolot z nietypowym malowaniem na płycie lotniska
Fot. Emirates

Aby dodatkowo uspokoić podróżnych, linie Emirates wdrażają specjalne procedury dezynfekcji po przylocie z kierunków w największym stopniu dotkniętych koronawirusem. W przypadku podejrzenia lub potwierdzenia przypadku choroby zakaźnej na pokładzie, niezwłocznie zostaną wysłane specjalne zespoły, które gruntownie wyczyszczą i odkażą wszystkie kabiny danego samolotu silniejszymi, zalecanymi środkami chemicznymi. We wszystkich samolotach swojej floty linie Emirates stosują filtry HEPA, które usuwają ponad 99% wirusów we wnętrzu kabiny. W przypadku podejrzenia zakażenia wirusem na pokładzie, przewoźnik wymieni wszystkie filtry HEPA w danym samolocie.

Qatar Airways z pomocą pasażerom

Qatar Airways również postanowiły zmienić swoją politykę zmiany rezerwacji. Opłaty za przebookowanie zostały zniesione w odniesieniu do biletów zakupionych na podróże przed 30 czerwca. Dotyczy to rezerwacji już istniejących. Zmiany daty wylotu i przylotu należy zgłosić na 3 dni przed planowanym wylotem. Jeśli pasażerowie zdecydują się na rezygnację z lotu, otrzymają voucher upoważniający ich do podróży w ciągu roku od daty oryginalnej rezerwacji.

Nie wszystkie linie idą na rękę pasażerom

Nie wszystkie linie lotnicze są jednak tak przyjaźnie nastawione do klientów. W niektórych przypadkach przewoźnicy starają się zarobić na sytuacji wywołanej koronawirusem. Choć ogłaszają zmianę sposobu przebookowania lotów, to w rzeczywistości nadal pobierają za to opłaty. W tym niechlubnym zestawieniu przodują amerykańscy przewoźnicy. Wśród nich jest m.in. United Airlines i Frontier.

Może cię również zainteresować:

LOT zawiesza wszystkie loty do Włoch! Wizz Air przestaje latać do północnych Włoch
Ryanair na ratunek. Irlandzka linia zaopiekowała się poszkodowanymi klientami

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,940ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze