LOT zawiesza wszystkie loty do Włoch! Wizz Air przestaje latać do północnych Włoch

PLL LOT ogłosił tymczasowe zwieszenie wszystkich swoich rejsów do Włoch. Zawieszenie ma potrwać do 12 marca. Podobną decyzję podjął Wizz Air ze skutkiem natychmiastowym. U węgierskiego przewoźnika zawieszenie potrwa do 3 kwietnia i obejmuje loty do północnych Włoch.

Zawieszenie lotów jest bezpośrednio spowodowane epidemią koronawirusa i związaną z nią decyzją włoskich władz o zamknięciu północnej części tego kraju (włoski rząd wprowadził ograniczenia możliwości poruszania się po całej Lombardii, Padwie, Wenecji, Modenie, Parmie, Reggio Emilia, Treviso i innych miastach). Ze względu na zaistniałą sytuację, mocno spadło zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem. Samoloty PLL LOT latające do Mediolanu czy Wenecji mają nikłe obłożenie. Pasażerowie również rezygnują z podróży linią Wizz Air.

LOT zawiesza wszystkie loty do Włoch

Michał Czarnecki, rzecznik prasowy PLL LOT, powiedział: 


W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, LOT wprowadził politykę elastycznej zmiany terminu podróży.

Co to oznacza dla pasażerów LOT-u?

Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca 2020 bilety PLL LOT na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej. Osoby, które zostaną dotknięte zawieszeniem połączeń zostaną o tym poinformowane. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem Messengera.

Wizz Air odwołuje loty do północnych Włoch

Nie tyko PLL LOT zawiesił połączenia do Włoch. Na podobny krok zdecydował się również Wizz Air. Węgierski przewoźnik nie lata już do północnych Włoch: ani do Mediolanu, ani do Treviso, ani do Bergamo. Dla Polaków oznacza to, że odwołano loty z Gdańska, Warszawy i Katowic do Bergamo. Przyczyną również jest koronawirus. Wspomniany północny region Włoch jest praktycznie zamknięty w celu opanowania epidemii. Wstrzymanie lotów zostało ogłoszone dziś ze skutkiem natychmiastowym i potrwa aż do 3 kwietnia.

Czego mogą się spodziewać pasażerowie Wizz Air?

Pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą powyższe informacje, zostaną powiadomieni o automatycznej zmianie swoich lotów na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie. Przysługuje im również pełen zwrot kosztów.

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem jego aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here