Historyczna umowa linii Ryanair. Tani irlandzki przewoźnik podpisał porozumienie z Turkish Airlines, jednym z czołowych światowych przewoźników, członkiem Star Alliance. Realizuje on loty w każdy rejon świata. W systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawią się loty łączone. Na początek pojawią się połączenia na trasie Wrocław – Stambuł – Antananarywa (Madagaskar) oraz Warszawa Okęcie – Stambuł – Mahe (Seszele).

Ryanair we współpracy z Turkish Airlines

Michael O’Leary, prezes linii Ryanair, podpisał w Stambule umowę z Candanem Karlıtekinem, członkiem zarządu Turkish Airlines.

O’Leary nie krył zadowolenia z otwarcia nowych połączeń.

To historyczny krok. Dzięki Turkish Airlines będziemy mogli zaoferować konkurencyjne ceny na trasach do Afryki. Pierwsze bilety na trasach z Polski będą dostępne w cenie od 349 euro. Kto pierwszy ten lepszy.

Na początek zostaną uruchomione połączenia z Polski do Afryki na trasach Wrocław – Stambuł – Antananarywa (Madagaskar) oraz Warszawa Okęcie – Stambuł – Mahe (Seszele). Ruszą 12 października. Standardowe ceny mają się zaczynać od 439 euro, a promocyjne w pierwszych dniach rezerwacji 349 euro w obie strony.

Loty na trasach z Wrocławia i Warszawy do Stambułu będą się odbywały samolotami linii Ryanair.  Ze Stambułu na Madagaskar i Seszele polecimy po przesiadce, ale na jednym bilecie samolotami Turkish Airlines. W systemie rezerwacyjnym Ryanair pojawią się trasy łączone (cena będzie niższa niż przy rezerwacji dwóch odcinków osobno).

Madagaskar miał szansę zostać polską kolonią. Teraz wakacje tam będą dostępne w niższej cenie. By zobaczyć lemury i drzewa butelkowe wystarczy zarezerwować bilet na stronie Ryanair. Loty na obu trasach będą realizowane dwa razy w tygodniu: w środy i piątki.

Oczywiście skutkiem ubocznym będą nowe połączenia na trasie Wrocław – Stambuł i Warszawa Chopin – Stambuł dwa razy w tygodniu. Dodatkowo Ryanair uruchomi nowe trasy Dublin – Stambuł – Antananarywa i Dublin – Stambuł – Mahe.

Docelowo współpraca ma zostać rozszerzona. W planach są loty łączone z innych europejskich krajów do Afryki, a także m.in. do Azji i Ameryki Południowej.

 

Brzmi pięknie, ale niestety ten tekst był naszym primaaprilisowym żartem 🙂

Prawdą jest natomiast, że już w kwietniu ruszą czartery Ryanair. Samoloty Ryanaira zawiozą pasażerów na wakacje z biurami Grecos lub TUI, głównie do Grecji i Hiszpanii. Czytaj więcej: Czartery Ryanaira w Polsce.

2 KOMENTARZE
  1. Prawie uwierzyłem 🙂

  2. Liczyłem na loty do Stambułu przynajmniej. Konkurencja dla LOT by się przydała 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here