Kiedy ruszą czartery Ryanaira w Polsce? Samoloty Ryanair Sun, które będą przewozić pasażerów na trasach do ciepłych południowych krajów, są już we Wrocławiu i Modlinie. Zawiozą ich na wakacje z biurami Grecos lub TUI, głównie do Grecji i Hiszpanii.

Czartery Ryanair Sun – wakacje od TUI i Grecos, loty od taniego przewoźnika

Ryanair od dłuższego czasu planował uruchomienie czarterowych przelotów. Będzie je realizował pod szyldem Ryanair Sun. Linie nawiązały współpracę z biurami podróży Grecos Holidays oraz TUI, które będą odpowiadały za zapewnienie turystom pobytu na miejscu. Po stronie Ryanaira będzie zapewnienie lotów.

Pierwsze samoloty Ryanair Sun są już w Polsce – we Wrocławiu i Modlinie. Łącznie bedą cztery bazy operacyjne Ryanair Sun, dodatkowe dwie w Katowicach i Poznaniu.

Pierwsza maszyna wykonała nawet już pierwszy lot, ale na razie nie był on komercyjny.

Michał Kaczmarzyk, dyrektor Ryanair Sun w rozmowie z portalem pasazer.com powiedział:

Wczorajszy (czwartkowy, przyp. red.) rejs to był tzw. demo flight na trasie z Wrocławia do Warszawy Modlin z udziałem inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Ryanair Sun czeka jeszcze na nadanie certyfikatu przewoźnika lotniczego AOC, co powinno być jedynie formalnością. Pierwsze czartery Ryanaira zaplanowano na 26 kwietnia.

4 KOMENTARZE
  1. […] Pierwsza maszyna wykonała nawet już pierwszy lot, ale na razie nie był on komercyjny. […]

  2. Najgorsza linia, owszem tania, ale to co się człowiek wyczeka to jego !?

  3. Dzisiaj córka czeka na odlot tymi liniami do Tirany z Katowic , planowany wylot 12.05 , przełożony na 19.10 ….masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here