Takich tańczących drzew jeszcze na pewno nie widziałeś! Coś niesamowitego (zdjęcia)

Świat jest pełen niesamowitych miejsc, a tam gdzie natura ma coś do powiedzenia – zachwyca jeszcze bardziej! Pisaliśmy już kiedyś o najdziwniejszych drzewach na świecie, jednak takich tańczących drzew na pewno jeszcze nie widziałeś. Nie uwierzysz, co stworzyła natura.

Drzewa, które potrafią tańczyć znajdują się w namorzynach indonezyjskiej wyspy Sumba. Wyglądają jakby zatrzymały się, zastygły w tańcu. Coś niezwykłego.

Sumba to wyspa na Oceanie Indyjskim, położona na południowy wschód od wyspy Flores i Parku Narodowego Komodo. Ma powierzchnię 11 tys. km². Nazywana niegdyś Wyspą Sandałową, jest górzysta, porośnięta dżunglą i sawanną. Na wyspie znajdują się dwa parki narodowe – Laiwangi Wanggameti National Park i Manupeu Tanah Daru National Park. Flora i fauna tego miejsca jest wyjątkowo różnorodna. Szczególnym bogactwem wyspy są ptaki, żyje ich tutaj ok. 200 gatunków, z czego siedem jest endemicznych. Wyspę zamieszkuje mnóstwo zwierząt, m.in. makaki, krokodyle, warany.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze