Ta wiadomość ucieszy wielu podróżnych! W końcu i ten kraj rezygnuje ze wszelkich restrykcji!

Jeśli czekałeś właśnie na tę wiadomość, to masz powody do radości! Lato we Włoszech to już wakacje bez restrykcji. 15 czerwca przestaną obowiązywać pozostające dotąd obostrzenia. Wcześniej, bo od 1 czerwca przy wjeździe do tego kraju nie będzie już wymagany tzw. Green Pass, czyli przepustka sanitarna albo, w razie jej braku, negatywny wynik testu.

Z początkiem pełni sezonu letniego Włochy całkowicie zniosą restrykcje, które obecnie dotyczą także zagranicznych turystów. Władze liczą na dalsze ożywienie turystyki i przyjazd milionów osób w najbliższych miesiącach.

Rząd wybrał metodę stopniowego podejścia do pandemii, jeśli chodzi o kroki restrykcyjne i ich znoszenie. Nadszedł czas, by ufać Włochom – oświadczył we włoskim radiu wiceminister zdrowia Andrea Costa.

Czy wiesz, że pierwsze bikini nosiły Włoszki już w I w. p.n.e.? A może chcesz policzyć, ile fontann znajduje się w Rzymie? A czy przypuszczałeś, że piątek 13-go wcale nie jest pechowym dniem Włochów? Każdy kraj ma swoje zwyczaje i ciekawostki, o których z pewnością wcześniej nie słyszałeś. Włochy, ze względu na swoje długie dzieje, potrafią zaskakiwać nie tylko faktami historycznymi, ale także ciekawostkami kulinarnymi oraz obyczajowymi. Poznaj 10 nieoczywistych faktów o Włoszech. Bez względu na to czy wybierasz się w tym roku do słonecznej Italii, czy po prostu kochasz wszystko, co związane z tym pięknym krajem, to z pewnością zainteresują cię te ciekawostki.

Sprawdź też 21 sposobów, aby narobić sobie kłopotów we Włoszech.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze