Stewardesa zdradza czego nie robić podczas pożaru w samolocie! To bardzo ważne

Pożar w samolocie to chyba najgorszy z możliwych scenariuszy prawda? Nikt, w najciemniejszych koszmarach nie chciałby mieć takich doświadczeń podczas swoich podróży. Jednak takie sytuacje, choć bardzo rzadko, zdarzają się. Trzeba wtedy słuchać wytycznych załogi pokładowej. Co jest najważniejsze?

W sieci pojawiło się nagranie dokumentujące pożar w samolocie linii Spirit Airlines. Widać na nim pasażerów, którzy zamiast postępować zgodnie ze wskazówkami załogi, starają się zabrać z pokładu wszystkie swoje bagaże. Niestety takie postępowanie spowalnia całą akcję ewakuacyjną i może dojść do tragedii.

Czytaj też: Telefon spowodował pożar w samolocie. Pasażerów ewakuowano na lotnisku w Barcelonie (FILM)

Tymczasem pierwszą zasadą podczas ewakuacji samolotu (nie tylko, gdy wybuchnie pożar w samolocie) jest pozostawienie wszystkich swoich bagaży i natychmiastowe wyjście z samolotu zgodnie ze wskazówkami obsługi.

W tym przypadku powodem pożaru był ptak, który został wciągnięty w silnik z prawej strony maszyny, gdy samolot zaczął startować.

Jak czytamy na blogu osobistym Olgi Kuczyńskiej – „Życie Stewardessy”:

Dla przypomnienia! Ogień w samolocie jest w stanie rozprzestrzenić się bardzo szybko. I bywało już w historii lotnictwa, że przez takich pasażerów wielu nie zdołało się uratować, bo niektórzy dbali głównie, by zabrać swój bagaż, tym samym spowalniali oni przebieg ewakuacji. Z ogniem nie ma żartów…

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze