Uważaj na swój telefon na pokładzie. Samolot musiał awaryjnie lądować przez tę sytuację

Do nieplanowanego lądowania na Bermudach doszło podczas rejsu samolotu linii British Airways lecącego z Londynu Gatwick do Tampy na Florydzie. A wszystko przez telefon komórkowy.

Telefon wpadł między siedzenia

Jak informuje portal Aviation Herald, jeden z pasażerów klasy biznes upuścił telefon między siedzenia. Zamiast powiadomić załogę samolotu, postanowił sam spróbować go wydobyć. Niestety nie udało mu się to, a przez przypadek uruchomił rozkładanie fotela, co spowodowało zniszczenie telefonu. Po chwili zauważył dym unoszący się spod fotela. Prawdopodobnie był on efektem przebicia baterii telefonu. Załoga zawiadomiła pilota, a ten zdecydował się na awaryjne lądowanie na Bermudach.

Pasażerów ewakuowano, a służby ratownicze były zmuszone do zdemontowania fotela, a także przeprowadzenia kontroli na zewnątrz maszyny. Po dwóch godzinach samolot wystartował z powrotem do Tampy.

Przeczytaj: Telefon spowodował pożar w samolocie. Pasażerów ewakuowano na lotnisku w Barcelonie (FILM)

Sprawdź: Lepiej nie ładuj telefonu na lotnisku! Ekspert z zakresu cyberbezpieczeństwa powie Ci dlaczego.

7 KOMENTARZE
  1. Telefony powinny być umieszczane przed startem do specjalnego pojemnika przy podróżującym i i zamykane przez pilota bądź obsługę całkowity zakaz tel podczas lotu uniknie wielu nieszczęść stresu

  2. 👎 Nie poważny jesteś

  3. Budke postaw sobie przed WC w Twoim domu

  4. bo to był Jasiek Fasola!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here