Sprawdź przed wylotem! Ten kraj zaostrza restrykcje aż do 24 stycznia 2022 r

Sytuacja w Europie wciąż się zmienia. Mimo, że turyście mogą podróżować. Jest wiele warunków, które muszą spełnić. Poszczególne kraje jednak obserwują sytuację indywidualnie i podejmują potrzebne kroki! I tak rząd Szwajcarii zapowiedział, że zaostrzy restrykcje związane z pandemią Covid-19. Od poniedziałku by wejść do restauracji, czy muzeum trzeba będzie okazać certyfikat sanitarny Covid-19. Nowe przepisy będą obowiązywać do 24 stycznia 2022 roku.

Jak informuje PAP, obostrzenia będą dotyczyć każdej osoby, która będzie chciała wejść do publicznej przestrzeni zamkniętej. To między innymi bary i restauracje, kina, wystawy, ale też publiczne wydarzenia sportowe.

Szwajcarski certyfikat sanitarny Covid-19 zawiera informację o szczepieniu, wyleczeniu się z choroby, bądź negatywnym wyniku testu.

W oświadczeniu Szwajcarskiej Rady Federalnej można przeczytać:

Oddziały intensywnej terapii są bardzo przeciążone. W niektórych kantonach przekłada się planowane operacje, czasami trzeba przewozić pacjentów do innych szpitali.

Także jeśli jesteś zaszczepiony możesz spokojnie lecieć do tego pięknego kraju i korzystać z jego uroków. Teraz tylko znajdź tanie loty do Szwajcarii i baw się dobrze.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze