Nowe restrykcje w 4 europejskich krajach. Co to oznacza dla podróżnych?

Koronarestrykcje w jednych krajach zostają znoszone w innych zaostrzone. Ze względu na brak ujednoliconej polityki w Unii Europejskiej, podróżnym często trudno jest nadążyć za stałe zmieniającymi się przepisami. Obostrzenia sanitarne zostaną wkrótce poluzowane w Szwecji, Irlandii i Portugalii. Jednak kolejne 4 kraje zdecydowały się na ich zaostrzenie.

W związku ze wzrostami zakażeń, zwiększenie restrykcji zapowiedziały Szkocja, Austria, Bułgaria i Grecja. Każde w nieco innym zakresie.

Szkocja

Szkocja jeszcze we wrześniu zamierza wprowadzić certyfikaty szczepionkowe. Bez tego dokumentu nie będzie można wejść do klubów czy teatrów, ani ogólnie do miejsc rozrywki w zamkniętych pomieszczeniach bez miejsc siedzących, w których liczba widzów może być większa niż 500. Dotyczyć to będzie również imprez na otwartym powietrzu, gdzie liczba widzów może przekroczyć 4000.


Austria

W Austrii od 15 września obowiązkowe będzie noszenie maseczek FFP2 w sklepach, aptekach i transporcie publicznym. Osoby niezaszczepione będą musiały nosić maseczkę także w innych miejscach publicznych. Jeśli liczba chorych nadal będzie rosnąć, to restrykcje się zaostrzą i obejmą również restauracje i imprezy masowe (będą mogli z nich korzystać tylko zaszczepieni).

Bułgaria

W Bułgarii do 30 października restauracje muszą pracować w skróconych godzinach, maksymalnie od 7 do 22. Dodatkowo mogą wpuszczać zaledwie połowę klientów w stosunku do liczby miejsc. Kluby i dyskoteki pozostają zamknięte.

Grecja

Z kolei w Grecji od 13 września osoby niezaszczepione będą musiały wykonywać testy, w tym także studenci i uczniowie na wymianie międzyuczelnianej.

Niemcy

U naszych zachodnich sąsiadów także obowiązują restrykcje. By przebywać w ogólnie dostępnych miejscach publicznych w pomieszczeniach zamkniętych konieczne jest przedstawienie jednego z 3 dokumentów – świadectwa szczepienia, wyleczenia lub negatywny test na koronawirusa. Także w hotelach (tu osoby niezaszczepione muszą co 3 dni powtarzać testy). 

Sprawdź tanie loty do Niemiec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here