Dobre wiadomości! Kolejne kraje znoszą obostrzenia!

Takie informacje lubimy Wam przekazywać. Kolejne kraje łagodzą obostrzenia i restrykcje koronawirusowe. Pierwszy z nich to Szwecja a drugi Portugalia.

Rząd Szwecji zapowiedział we wtorek zniesienie pod koniec września większości restrykcji. Powodem decyzji jest wysoka liczba zaszczepionych osób oraz niewielkie obciążenie służby zdrowia.

Jak poinformowała minister ds. socjalnych Lena Hallengren, 29 września przestaną obowiązywać limity zgromadzeń, ograniczenia w lokalach gastronomicznych, a także zalecenie o pracy zdalnej.

Nasze społeczeństwo znajduje się w nowej, lepszej sytuacji.

Podobne stanowisko przestawił dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson.

Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z Covid-19 w Europie.

Wciąż pozostanie rekomendacja o utrzymaniu higieny i pozostaniu w domu w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia.

W Portugalii koniec z maseczkami na świeżym powietrzu

Służby medyczne Portugalii ogłosiły we wtorek zniesienie obowiązku noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu, również w miejscach użyteczności publicznej.

Według wchodzącej w skład struktur ministerstwa zdrowia Generalnej Dyrekcji Zdrowia przepisy o zniesieniu nakazu korzystania z masek na świeżym powietrzu wejdą w życie od niedzieli, co zdecydowanie ułatwia zwiedzanie tego pięknego kraju.

Masz ochotę na podróż do Portugalii? Sprawdź tanie loty!

Źródło: PAP

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,781ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze