Śnieżny korytarz w Japonii ponownie otwarty!

Niesamowity, głęboki na 17 metrów śnieżny korytarz w Japonii jest już ponownie otwarty dla turystów.

Wysokogórska trasa nosząca nazwę Tateyama Kurobe Alpine Route mierzy 90 km długości i prowadzi przez niezwykle malownicze góry Tateyama i Akazawadake. Przejazd nią to niesamowite przeżycie, podczas którego można zobaczyć m.in. najwyżej położony wodospad, najwyżej położone gorące źródła oraz główną atrakcję, czyli Yukino-ōtani, Śnieżny Mur z prowadzącą tamtędy ścieżką.

Zadziwiający korytarz wydrążony jest w wielometrowych warstwach śniegu, które mogą sięgać nawet 17 metrów. Przez długie zimowe miesiące nad jego utworzeniem pracują dziesiątki pługów śnieżnych. Spacer ścieżką zajmuje około 50 minut, jednak nie jest ona otwarta zbyt długo. Zazwyczaj Yukino-ōtani można się przejść od kwietnia do 22 czerwca. Oczywiście wszystko zależy od panujących aktualnie warunków pogodowych. Trasa przyciąga około 5000 turystów dziennie.

Przejechanie całej trasy Tateyama Kurobe Alpine Route może zająć do 6 godzin. Znajduje się tam wiele punktów widokowych, których nie sposób ominąć oraz wiele innych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie śnieżne i białe labirynty. Aby przebyć tę trasę trzeba skorzystać z komunikacji publicznej, prywatne samochody mają zakaz wjazdu.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,791ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze