W Los Angeles powstało… Muzeum Selfie – to nie żart! W Mieście Aniołów można zobaczyć wystawę poświęconą dość narcystycznej formie sztuki. Okazuje się, że robienie sobie samemu zdjęć ma całkiem długą tradycję i wcale nie zapoczątkowały jej powszechne dziś smartfony. To kolejna atrakcja, którą trzeba zobaczyć w LA.

Museum of Selfies, czyli znak naszych czasów

Los Angeles wydaje się idealnym miejscem na takie muzeum. The Mirror powołuje się na badania Discover Los Angeles, z których wynika, że aż 13% zdjęć umieszczonych w mediach społecznościowych w Los Angeles to autoportrety. Robi się tam dwa miliony selfie rocznie (mowa tylko o tych udostępnionych w sieci).

astronauta robiący sobie selfie
Fot. Materiały prasowe Museum of Selfies

Bilety na wystawę można kupić za 25 dolarów. Dzieci poniżej czwartego roku życia wchodzą bezpłatnie. Wystawa jest czynna do 31 maja. Jeśli już będziesz w LA, polecamy także inne dziwaczne muzea w tym mieście: Muzeum Porażki, Muzeum Lodów i Muzeum Zerwanych Związków.


Jeśli nie wybierasz się do Los Angeles w najbliższym czasie, to śpieszymy z podpowiedzią jak znaleźć ciekawe muzea w Polsce. W naszym kraju znajdziesz muzeum siekier, lizaka, żab, akordeonu, mydła i historii brudu, a nawet tanich win.

Sprawdź: Najdziwniejsze muzea w Polsce

Najdziwniejsze muzea w Polsce (część II)

van gogh robi sobie selfie
Fot. Materiały prasowe Museum of Selfies
Portret Adele Bloch-Bauer gustava klimta robi sobie selfie
Fot. Materiały prasowe Museum of Selfies

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here