Sezon zimowy na lotnisku w Warszawie – wracają egzotyczne kierunki!

Dla Lotniska Chopina przejście na czas zimowy oznacza początek nowego sezonu i zmiana dotychczasowego rozkładu połączeń. Pomimo cięć w rozkładzie, do rozkładu powróci między innymi kilka egzotycznych kierowników.

Sezon Zima na Lotnisku Chopina

W nowym sezonie zimowym – który będzie zgoła odmienny od tych, do których zdołaliśmy się przyzwyczaić – osoby poszukujące egzotyki z Lotniska Chopina wciąż będą mogły wybrać ciekawie dalekodystansowe połączenia regularne spośród stopniowo powiększającej się siatki połączeń.

Oto kilka wybranych przykładów, o których

Linią Emirates można wybrać się do „Miasta Złota”, czyli do położonego na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej Dubaju – największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Turkish Airlines oferuje przeloty z Warszawy do Stambułu – największego i najludniejszego miasta w Turcji, będącego jej centrum kulturalnym, handlowym i finansowym.

Pod koniec roku na Lotnisko Chopina powróci linia Qatar. Z tym przewoźnikiem będzie można wybrać się bezpośrednio do Dauhy – stolicy i zarazem największego miasta Kataru, jednego z najbogatszych krajów świata.

Polskie Linie Lotnicze LOT mają w planach wznowienie połączenia do Sri Lanki, państwa słynącego ze znakomitej herbaty. Jedyną europejską nowością w sezonie zimowym będzie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT do Ostrawy– trzeciego największego miasta w Czechach.

Sezon zimowy to także nowe kierunki czarterowe. W tym roku z Lotniska Chopina będzie można polecieć do: Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Sharm-el-Sheikh), Wysp Kanaryjskich (Gran Canaria, Fuertaventura, Teneryfa), Madery, Tunezji (Djerba), na Zanzibar i do Turcji (Antalya, Bodrum).

Bardzo prawdopodobne są także loty do Kenii, Omanu oraz na Kubę, Wyspy Zielonego Przylądka i Dominikanę. W tym miejscu jednak musimy zaznaczyć, że są to plany biur podróży, a ich realizacja jest zależna od sytuacji epidemicznej i ustanowionych przepisów Polski i danego kraju, jak również nałożonych restrykcji i obostrzeń.

Bezpieczeństwo w podróży

Aktualna sytuacja epidemiczna sprawiła, że kwestia bezpieczeństwa nabrała szczególnego znaczenia. Dlatego warto podkreślić, że cała branża lotnicza przykłada do niej szczególną uwagę. Dotychczasowe systemy (m.in. filtry umieszczane w samolotach), wdrożone procedury i ich przestrzeganie, sprawiają, że ryzyko zetknięcia się z wirusem w czasie podróży lotniczej jest bardzo niskie.

Jak ostatnio podało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych – International Air Transport Association (IATA) na 1.2 miliarda pasażerów podróżujących od początku 2020 roku odnotowano zaledwie 44 potwierdzone przypadki zarażenia się w czasie podróży lotniczej – to daje 1 przypadek na 27 milionów. A i tak większość z tych przypadków miała miejsce przed wejściem w życie regulacji sanitarnych (takich jak zasłanianie ust i nosa, czy dezynfekcja rąk). Tak minimalne szanse zakażenia się koronawirusem są zasługą wprowadzonych restrykcji i obostrzeń sanitarno-epidemicznych, jak również zaawansowanych rozwiązań, które skutecznie minimalizują to ryzyko.

Bardzo ważne jest również stosowanie się przez wszystkich (personel oraz pasażerów) do obowiązujących aktualnie wytycznych epidemicznych i zaleceń sanitarnych – także podczas dojazdu na/z lotniska, w trakcie przebywania na terminalu czy podczas lotu na pokładzie samolotu.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze