Rząd otwiera hotele, stoki narciarskie, kina i baseny! Na razie na 2 tygodnie

Na takie wiadomości czekaliśmy! Już od 12 lutego zostaną otwarte m.in. hotele i stoki narciarskie! Rząd podjął decyzję o otwarciu w reżimie sanitarnym oprócz hoteli i stoków także kin, teatrów, oper, filharmonii, basenów i boisk zewnętrznych.

Zmiany na razie zostaną wprowadzone na razie na dwa tygodnie i to warunkowo.

Zmiany wprowadzone od 12 do 26 lutego

Hotele otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnym. Dostępnych może być tylko 50 proc. pokoi, zaś posiłki mogą być serwowane tylko do pokojów. Restauracje hotelowe pozostają zamknięte dla konsumpcji na miejscu.


Będą otwarte stoki narciarskie.

Otwarte zostaną baseny (także te hotelowe). Cały czas będą nieczynne aquaparki.

Pozostałe zmiany:

  • otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących, a wszystkie osoby obowiązuje nakaz noszenia maseczki i zakaz konsumpcji
  • otwarte będą boiska zewnętrzne, korty itp.

Niestety nadal zamknięte pozostaną siłownie, a restauracje będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos.

Komunikat wydany przez rząd wiąże obostrzenia ze zmniejszającą się liczbą zakażeń i zajętych łóżek covidowych:

Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here