Władze greckiej wyspy zapłacą Ci, żebyś tam zamieszkał! Ciekawa propozycja?

Zastanawiasz się czasem, co by było jakbyś odważył się rzucić wszystko i ruszyć w nieznane? A może osiąść w innym miejscu na tej ziemi…najlepiej w jakimś raju! Teraz masz możliwość. Władze jednej z greckich wysp mają propozycję nie do odrzucenia!

Zamieszkaj na greckiej wyspie i zarabiaj na tym

Antikythera, bo o niej tu mowa, to grecka wyspa zaliczana do Wysp Jońskich, położona w połowie drogi między wyspą Kithira a zachodnimi brzegami Krety. Może już spotkałeś się z terminem – mechanizm z Antikythery? To starożytny przyrząd zaprojektowany do obliczania pozycji ciał niebieskich. I z tegoż właśnie słynie wyspa. Według Polskiego Radia, na stronie internetowej NASA, gdzie podane są obliczenia przeszłych i przyszłych zaćmień, jest informacja, że to samo, co robią współczesne komputery, ponad dwa tysiące lat temu wykonywał właśnie mechanizm z Antikythery. To najstarszy komputer świata. Został odkryty podczas katastrofy statku w kwietniu 1902 roku przez grupę nurków. Uważany jest za jeden z największych skarbów naukowych, jakie kiedykolwiek znaleziono. Wygląda tak:

Wspólny plan opracowany przez biskupa metropolii Kithira i Monemvasia i lokalnych urzędników małej wyspy Antikythera ma na celu przywrócić życie w tym pięknym, greckim zakątku. Najchętniej poszukiwane są rodziny wielodzietne, które chcą przenieść się i zamieszkać na stałe na wyspie Antikythera. Władze zapewnią każdej rodzinie comiesięczne stypendium w wysokości 500 EUR, bezpłatne zakwaterowanie, a nawet bezpłatne jedzenie, jeśli przeprowadzą się na wyspę na stałe.


Obecnie wyspę zamieszkuje tylko 24 mieszkańców. Przewodniczący rady mówi, że lokalna ludność jest gotowa gościć każdego, kto chciałby przyjechać na wyspę wcześniej i dowiedzieć się więcej na temat stylu życia na niej. Wszystko po to, aby potencjalny nowy mieszkaniec mógł podjąć decyzję o przeprowadzce na stałe na spokojnie i rozsądnie.

Poszukiwane są też osoby, które chciałyby pracować na wyspie jako rybacy, hodowcy, budowlańcy lub piekarze.

Aby sprawdzić szczegóły projektu i zobaczyć czy ogłoszenie jest aktualne można się skontaktować z władzami wyspy:

Contacts:
Community of Antikythera
Antikythera, 80100
Tel.: +30 2736033004
Fax: +30 2736033471

37 KOMENTARZE

 1. Bardzo chętnie zamieszkałabym na takiej wyspie. Ale musiałabym poznac dokładnie warunki totyczące osiedlenia się na stałe .Moim dużym plusem jest znojomosc języka greckiego.Mieszkałam w Grecji ponad piętnascie lat.Kocham Grecję.

  • dane kontaktowe sa przecież u dołu :
   Aby sprawdzić szczegóły projektu i zobaczyć czy ogłoszenie jest aktualne można się skontaktować z władzami wyspy:

   Contacts:
   Community of Antikythera
   Antikythera, 80100
   Tel.: +30 2736033004
   Fax: +30 2736033471

 2. Jedźcie, jedźcie szybko ! Niech tam będzie z 90 % Polaków ! A jak już nabierzecie kasy od Greków , no i oczywiśćie jak w Polsce zmieni się rząd na propolski, to zróbcie referendum w sprawie przyłączenia wyspy Antikythera do Polski. Jak Krymu do Rosji. Z tym, że niestety przestaniecie oczywiście za free otrzymywać po 500 EU i jedzonko a dopadną was za to polskie urzędy skarbowe, vat-y, pit-y i inne srit-y. Więc może jednak zostaniecie Grekami już na zawsze … Z tym ,że oczywiście jest też niebezpieczeństwo, że przy następnym rządzie greckim dostaniecie duże gizi zamiast 500 EU i nic do jedzonka , wywalą was z willi pogreckich i będziecie mieszkać na plaży między kamieniami …No i będziecie musieli zbierać , co wyrzucone na plaży. Ale to też dobrze … Przynajmniej opalicie się. Ja w każdym razie będę pamiętać , że w skołtunionych od brudu i potarganych tuziemcach tli się resztka krwi polskiej i jako turysta zawsze dam wam jakieś resztki z mojego śniadania z HB.

  • Szczegóły trzeba sprawdzić:
   Contacts:
   Community of Antikythera
   Antikythera, 80100
   Tel.: +30 2736033004
   Fax: +30 2736033471

  • Można zadzwonić i sprawdzić czy aktualne
   Contacts:
   Community of Antikythera
   Antikythera, 80100
   Tel.: +30 2736033004
   Fax: +30 2736033471

 3. Ten artykuł wprowadza w błąd. Po pierwsze akcja zasiedlania wysepki zaczęła się już pod koniec zeszłego roku, tak więc news jest lekko przeterminowany 😉 Poza tym akcja skierowana jest do Greków, do rodzin wielodzietnych, czyli takich z co najmniej trójką dzieci, zamieszkałych w rejonie Attyki. Rodzin szukają 5 (słownie: pięciu). Mają one pracować w rolnictwie, pszczelarstwie lub rybołówstwie i będą dofinansowywani zapomogą w wysokości 500 euro przez 3 lata. Pieniądze mają pochodzić z NBG.Tyle faktów. Pozdrawiam

 4. Dom za 1 euro ,wymagana kaucja od 5-10tys euro , czas na wyremontowanie nieruchomości 36msc. Dodatek 500euro owszem ale na rodzinę nie na osobę. Wyremontowanie nieruchomości wg wytycznych . Jak się nie uda kaucja przepada i nakład finansowy wrzucony w nieruchomość.. takie info uzyskałam dla nie których może być to strzał w kolano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here