Portugalia znosi niektóre obostrzenia. Turyści odetchną z ulgą

Wielu turystów narzekało na obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej. Nareszcie jednak będą mogli odetchnąć, gdyż premier Portugalii Antonio Costa ogłosił, że jego kraj znosi nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, także w pomieszczeniach zamkniętych. Już od dwóch tygodni maski nie są obowiązkowe na świeżym powietrzu, teraz zakaz znika w prawie wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Zniesione zostaną też inne przepisy, które sprawią, że pobyt w Portugalii będzie przyjemniejszy.

Maski obowiązkowe, ale w ograniczonym zakresie

Od 1 października obowiązkowe używanie masek ogranicza się do transportu publicznego, supermarketów, domów opieki i szpitali, sal koncertowych i dużych imprez.

Szef rządu doprecyzował:

Maska ochronna będzie wciąż wymagana wszędzie tam, gdzie nie występuje 2-metrowy odstęp pomiędzy osobami.

Premier powiedział też, że w październiku możemy spodziewać się kolejnego luzowania restrykcji przeciwepidemicznych. Zaznaczył jednak, że eliminowanie restrykcji będzie uzależnione od sytuacji sanitarnej w kraju.

Certyfikat COVID już nie będzie wymagany w hotelach i restauracjach

Klienci restauracji i hoteli nie będą już musieli przedstawiać zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na Covid-19.


Do tej pory certyfikat cyfrowy wymagany był przy spożywaniu posiłków w restauracjach, od piątkowego popołudnia i w weekendy, a także w momencie check-in w hotelach.

Bary i kluby nocne tylko z certyfikatem

Zamknięte od marca 2020 r. z powodu pandemii Covid-19 dyskoteki i kluby nocne mogą zostać ponownie otwarte od 1 października dla klientów z cyfrowym certyfikatem.

Premier powiedział:

Jeśli chodzi o bary i kluby nocne, krok, który robimy, jest ogromny. To prawie jedyne działania, które od początku tej pandemii zostały trwale zamknięte. Ponieważ wszyscy wiemy, że oznaczają one dużą bliskość i interakcję między ludźmi.

To co? Uciekamy przed jesienią na południe? Sprawdź tanie loty do Portugalii.

Źródło: PAP, theportugalnews.com

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze