Polska utrzymała absurdalny z punktu widzenia podróżnych zakaz lotów z Afryki Południowej

W Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2022 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Rozporządzenie to wchodzi w życie dzisiaj 11 stycznia i będzie obowiązywać do 24 stycznia. Czy dla podróżnych zmieni się cokolwiek? Absolutnie nie!

Polska nie ma bezpośrednich połączeń z krajami, których dotyczy o rozporządzenie.

Zakaz dotyczy wykonywania lądowania cywilnych statków powietrznych na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących międzynarodowe loty z lotnisk położonych na terytorium: Królestwa Eswatini, Królewstwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Już kilkukrotnie pisaliśmy, że zakazy lotów nie spełniają swojego zadania. Nie ograniczają pandemii, tylko wprowadzają chaos i dezorganizują pracę linii lotniczych. Osłabiają także zaufanie pasażerów do transportu lotniczego. Zdanie to potwierdzają nawet specjaliści zajmujący się pandemią: Profesor Gut przyznaje, że zamykanie granic i zakaz lotów nie ma sensu! Ryanair też nie widzi powodu, by odwoływać loty

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też