Ta wiadomość cię ucieszy! Już niedługo do Chorwacji pojedziesz pociągiem bezpośrednio z Polski

To jeden z ulubionych, wakacyjnych kierunków Polaków. Wiele osób każdego roku poszukuje tanie loty do Chorwacji, aby odpocząć od ciężkiego roku i zrelaksować się. Najczęstszą praktyką jest jednak wybór podróży samochodem. Już w przyszłe wakacje może to się zmienić. RegioJet potwierdził, że rozpoczął już działania, aby w przyszłym sezonie pociągiem można było się dostać nad Adriatyk z naszego pięknego kraju.

W minionym roku czeski RegioJet uruchomił pociąg z Pragi do Rijeki w Chorwacji. Nietrudno się domyślić, że połączenie cieszy się dużym zainteresowaniem i na stałe wpisało się w rozkład kolei. Z tego połączenia korzystają też często Polacy.

Aleš Ondrůj, rzecznik prasowy RegioJet powiedział dla nakolei.pl:


RegioJet w tym roku sprzedał już 100 tysięcy biletów na pociągi z Czech, Słowacji i Węgier do Chorwacji. Wielu turystów pochodziło z Polski, którzy dosiadali się do pociągów w Brnie.

Prace nad uruchomieniem połączenia kolejowego między Polską a Chorwacją już się rozpoczęły. Prawdopodobnie będzie to trasa z Krakowa przez Pragę, Brno, Budapeszt, Zagrzeb i dalej Rijekę i Split.

Szczegóły poznamy już na początku 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here