Ewakuowano setki turystów z plaży! Nikt nie spodziewał się takiego widoku

Wymarzone wakacje, plaża, słońce… czego chcieć więcej. Jednak turyści odpoczywający w rejonie popularnego miasta Figueira da Foz w zachodniej Portugalii zostali zaskoczeni. Nie spodziewali się takiego zakłócenia swoich wakacji.

Jak informuje onet.pl, policja ewakuowała setki wczasowiczów, po tym jak u brzegu plaży pojawiły się 3 rekiny (według portugalskiego instytutu naukowego to żarłacze błękitne). Z powodu ryzyka ataku zakaz przebywania w wodzie trwał do następnego dnia. Lizbońska telewizja informowała, że rekiny były widziane przy różnych plażach w tej okolicy. Pierwsze zgłoszenie przynieśli surferzy!

Pandemia i brak ludzi w wielu wcześniej uczęszczanych przez turystów miejscach spowodowała, że przy plażach zaczęły pojawiać się rozmaite, rzadkie gatunki zwierząt. Zjawiska takie mają miejsce zarówno na zachodnim wybrzeżu jak i południowym regionie Algarve.


Portugalia cieszy się dużym zainteresowaniem. Zarówno Lizbona, Porto, Faro jak i Madera stanowią kierunki często wybierane przez turystów. Nic dziwnego, bo widoki zachwycają. Sprawdź też: 8 niezwykłych miejsc, gdzie poczujesz się po prostu jak w bajce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here