Paryż chce wprowadzić ograniczenia dotyczące wycieczek po centrum miasta

Paryż jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Tylko w minionym roku stolicę Francji odwiedziło 50 milionów turystów. Taki natłok odwiedzających oczywiście wiąże się z niebezpieczeństwem, dlatego władze miasta chcą wprowadzić ograniczenia dla przyjezdnych.

Ograniczenia dla zwiedzających Paryż

Czego mają dotyczyć ograniczenia? Paryż chce zakazać wjazdu do centrum miasta autobusów turystycznych. Urzędnicy zachęcają odwiedzających do przyjęcia opcji bardziej przyjaznych środowisku. Emmanuel Grégoire, zastępca burmistrza Paryża, przekonuje turystów, że spacer, jazda na rowerze czy korzystanie z transportu publicznego będzie lepszym rozwiązaniem i pozwoli lepiej poznać uroki miasta i napawać się jego niepowtarzalnym klimatem. Autobusy turystyczne nie są mile widziane w centrum miasta. Zastępca burmistrza tłumaczył też, że nowe ograniczenia mają pomóc zapanować nad masową turystyką, ponieważ Paryżanie są zaniepokojeni obecną sytuacją. Nie chcą, aby w Paryżu był podobny problem jak w Wenecji czy Barcelonie. (Zobacz też: Wenecja dla turystów z nowymi zakazami i W Wenecji popływasz tylko gondolą. Miasto zakazuje niektórych łódek i kajaków)

Miejsca parkingowe zarówno dla autobusów należących do firm turystycznych jak i autobusów piętrowych zostaną umieszczone poza miastem.

Emmanuel Grégoire, zastępca burmistrza Paryża powiedział:

Turyści mogą robić tak, jak wszyscy inni i przechodzić na przyjazne dla środowiska opcje mobilności lub korzystać z transportu publicznego. Potrzebujemy zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here