W Wenecji popływasz tylko gondolą. Miasto zakazuje niektórych łódek i kajaków

Wenecja ogranicza rodzaje środków transportu, jakimi można przemieszczać się po jej kanałach. Wykluczone zostały m.in. kajaki, łódki rekreacyjne, paddleboardy i inne. 

Nowe zakazy na kanałach Wenecji

Zakaz wszedł w życie 1 sierpnia. Turyści będą musieli korzystać z pozostałych, nieobjętych zakazem środków transportu wodnego. Oczywiście słynne gondole jak najbardziej zaliczają się do tej kategorii. Niektóre łodzie również nadal mogą przemieszczać się po kanałach. Osoby mieszkające na stałe w historycznym centrum Wenecji oraz posiadające w tej okolicy sklepy lub biura, są wyjęte spod zakazu. 

Ograniczenie ruchu wodnego

Od śmierci niemieckiego turysty w 2013 roku, Wenecja coraz bardziej ogranicza ruch wodny. Podczas nieszczęśliwego wypadku w gondolę wpłynął prom. Od tego czasu gondole muszą być dobrze oświetlone i posiadać reflektory, by zwiększyć swoją widoczność na przepełnionych kanałach. Jednak ze względu na silne lobby gondolierów, przepis ten nie jest w zasadzie przestrzegany.

Władze Wenecji postanowiły ograniczyć ruch na kanale. Przed tym zarządzeniem liczba wszelkiego rodzaju obiektów pływających wynosiła około 3000 dziennie. Teraz łódki rekreacyjne będą mogły pojawić się tam ewentualnie w godzinach największego ruchu, by ułatwić życie turystom.

Zakaz będzie obowiązywał nie tylko na Canal Grande, ale również na Canal Cannaregio oraz innych drogach wodnych w centrum Wenecji. Na mniejsze kanały zostaną wprowadzone ograniczenia godzinowe. Oczywiście publiczne środki transportu są nadal w pełni dostępne.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze