Oto najbardziej rozczarowujące atrakcje na świecie! Lepiej nie marnuj na nie czasu

Pisaliśmy już o niezwykłym rankingu firmy Radical Storage, która stworzyła listę miejscowości spełniających oczekiwania turystów i takich, które rozczarowują. W tym celu badacze przeanalizowali 140 000 recenzji podróżników z 20 najczęściej odwiedzanych miast na świecie, gdzie oceniano atrakcje, parki, restauracje, hotele itd.! Aby ranking był jak najbardziej trafny zwrócono uwagę na słowa kluczowe określające najczęstsze opisy konkretnych miejsc. Następnie badacze zestawili te miejscowości, które określane były jako najbardziej rozczarowujące, a także te które pozytywnie zaskakują. Najbardziej przereklamowanym miastem świata został Paryż! Natomiast miastem, które pozytywne zaskakuje turystów – Sztokholm.

A teraz przyszedł czas na najbardziej rozczarowujące atrakcje turystyczne na świecie. Tym razem ranking stworzył serwis mrq.com. Wybierając dany kierunek zazwyczaj sprawdzamy, co można tam robić fajnego i co zobaczyć. Jednak nie wszystkie atrakcje są warte wpisania na listę.

Firma mrq.com postanowiła sprawdzić 27 najbardziej kultowych miejsc na świecie i przeanalizować ich najsłabsze recenzje zamieszczone na portalu TripAdvisor. 

Z rankingu wynika, że najbardziej rozczarowującą atrakcją turystyczną świata jest Hollywoodzka Aleja Gwiazd znajdująca się w Los Angeles. Następną jest pałac wersalski na przedmieściach Paryża. 3. miejsce zajął Stonehnege, a 4. napis Hollywood. Jak przedstawia się lista w kolejnych punktach? Big Ben w Londynie, Biały Dom w Waszyngtonie, Krzywa Wieża w Pizie, Empire State Building, piramidy w Gizie oraz Pałac Buckingham w Londynie.

A Ty co na ten temat myślisz? Rzeczywiście przereklamowane? Czy może warto zobaczyć na żywo te miejsca?

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze