Osiągnięto porozumienie między PAŻP a kontrolerami ruchu lotniczego – można planować wakacje!

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono porozumienie między kontrolerami ruchu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Kończy ono wielomiesięczny konflikt i odsuwa wizję strajku.

– Udało się zawrzeć porozumienie, które kończy spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Nie grozi nam paraliż polskiego nieba. Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnioną obstawę kontrolerów – przekazano na konferencji prasowej.

Negocjacje były trudne, ale trzeba było je podjąć przede wszystkim z myślą o pasażerach i roli Polski i polskiej przestrzeni powietrznej w tych niełatwych czasach.

Warunki porozumienia zaakceptował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Historia sporu kontrolerów z PAŻP

Pod koniec kwietnia Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) porozumienie, które ma obowiązywać do 10 lipca. Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL, które dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania.

Ponad tydzień temu docierały do nas informacje, że negocjacje między PAŻP a kontrolerami lotów zostały zerwane co potwierdziła Anna Garwolińska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Kontrolerzy mieli wycofać się z porozumień. Druga strona twierdziła, że negocjacje trwają.

Źródło: Polsatnews.pl

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze