Nowy Terminal D na lotnisku Katowice-Pyrzowice

Lotnisko Katowice-Pyrzowice wprowadziło do użytku nowy terminal D, który ma za zadanie obsługiwać przyloty czarterowe z krajów strefy Schengen. Terminal D został uruchomiony 17 czerwca 2024 roku, przed rozpoczęciem szczytu sezonu wakacyjnego, kiedy to lotnisko spodziewa się obsłużyć około 800 tysięcy pasażerów miesięcznie​.

Specyfikacja terminalu D

Nowy terminal, zlokalizowany w dawnym budynku cargo, zajmuje powierzchnię 1805 metrów kwadratowych. Jest wyposażony w pojedynczy taśmociąg do wydawania bagaży o długości 100 metrów, co pozwala na obsługę dwóch rejsów jednocześnie. Terminal D ma na celu usprawnienie obsługi pasażerów i zwiększenie przepustowości lotniska​.

Dodatkowe udogodnienia

W terminalu D obsługiwane są niektóre rejsy czarterowe z krajów strefy Schengen, takich jak Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Pasażerowie korzystający z transferów busem na parkingi lotniskowe P2 oraz zewnętrzne proszeni są o wskazanie, pod którym terminalem będą oczekiwać na transport.

Plany na przyszłość

Lotnisko Katowice-Pyrzowice nie poprzestaje na tym i kontynuuje rozbudowę infrastruktury. Wkrótce planowane jest otwarcie dużego parkingu na ponad 700 aut oraz budowa głównego terminalu pasażerskiego o powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych, który będzie obsługiwał zarówno odloty, jak i przyloty, wyposażony w rękawy i połączony tunelem ze stacją kolejową „Pyrzowice Lotnisko”​.

Nowe inwestycje mają na celu zapewnienie lepszej obsługi pasażerów oraz zwiększenie atrakcyjności lotniska Katowice-Pyrzowice jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie.

Źródło: Katowice Airport, Slazag

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też