Przypominamy: bez tego dokumentu nie wlecisz do Polski!

Pasażerowie przybywający do Polski samolotem powinni przed odprawą wypełnić w formie elektronicznej kartę lokalizacji podróżnego. Taka informacja wynika z nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów, która weszła w życie w 10 lipca.

Chodzi oczywiście o rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wszystkie osoby podróżujące do Polski samolotem przed odprawą powinny wypełnić kartę lokalizacji podróżnego w formie elektronicznej. Gdzie znaleźć taką kartę? Sprawdź poniżej:


Na szczęście ustawodawca przewidział, że gdy nie ma możliwości wypełnienia karty elektronicznie, personel pokładowy przekaże kartę podróżnemu do uzupełnienia w formie papierowej. Więc w razie problemów możecie wypełnić ten dokument ręcznie.

Potrzebujesz dostać się do kraju? Sprawdź tanie loty do Polski.

W nowelizacji pojawiły się za to też dobre zmiany. Poszerzono grono osób uprawnionych do zwolnienia z kwarantanny granicznej, m.in. o dzieci do 12. roku życia podróżujące pod opieką przedstawiciela linii lotniczej, osoby przekraczające granicę zewnętrzną w rozumieniu kodeksu Schengen posiadające unijne cyfrowe zaświadczenie COVID.

Ponadto w nowelizacji dodano też możliwość zwolnienia z kwarantanny dla podróżnych przebywających spoza strefy Schengen z państw, z którymi Polska zawarła umowę. Pierwszym takim krajem jest Turcja. Sprawdź szczegóły:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here