Koniec z kwarantanną dla podróżujących z Turcji do Polski! Ale jest warunek

W sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jedna ze zmian dotyczy osób podróżujących do Polski z Turcji dając im możliwość zwolnienia z obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny.

Dotychczas po powrocie z Turcji z kwarantanny były zwolnione tylko osoby zaszczepione pełną dawką, gdyż zgodnie z rozporządzeniem test na koronawirusa zwalniał tylko niezaszczepionych podróżnych przybywających do Polski z krajów strefy Schengen oraz EOG. Od soboty do katalogu państw, w odniesieniu do których podróżujący rozpoczynający podróż z ich terytorium są uprawnieni do zwolnienia się z obowiązku odbycia kwarantanny przez uzyskanie negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, dołączyła Turcja z którą Polska podpisała specjalne porozumienie.

Od 10 lipca negatywny wynik testu wykonany do 48 godzin przed powrotem do Polski na terytorium Turcji zwalnia z kwarantanny.

Wiceminister Piotr Wawrzyk tłumaczył podczas konferencji prasowej:

Pierwotnie z kwarantanny zwolnione były 2 kategorie podróżnych wjeżdżających do Polski: ze strefy Schengen i EOG. Teraz zwolnione z kwarantanny będą również osoby przylatujące z krajów, z którymi RP ustaliła szczególne zasady wjazdu w okresie pandemii. Te osoby także będą zwolnione z kwarantanny, nie będą musiały odbywać tej 10-dniowej kwarantanny 

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski wskazał, że chodzi o Turcję:

Są właśnie prowadzone rozmowy z Turcją. Osoby, które nie mają certyfikatu, nie są w pełni zaszczepione, będą testowane po stronie Turcji i wszystkie osoby, które są zdrowe, będą mogły przyjechać do Polski bez tego okresu 10-dniowej kwarantanny. Pozostałe osoby zostaną w Turcji i będą czekały tam przez okres izolacji.

Wszystkie państwa, z którymi Polska podpisze ewentualne umowy dwustronne, pojawią się w zakładce na stronie Informacje dla Podróżujących.

Czy te zmiany przekonują Was do spędzenia wakacji w Turcji? Jeśli tak skorzystajcie z wyszukiwarki lotów i znajdźcie tanie loty do Turcji.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze