Niezwykły gest premiera w czasie pandemii. Wspomaga swój kraj jak może

Premier Irlandii Leo Varadkar ponownie zarejestrował się jako lekarz i będzie pracował przez jedną zmianę w tygodniu, aby pomóc w czasie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa – poinformowało w niedzielę jego biuro.

Twój kraj Cię potrzebuje

Varadkar pracował jako lekarz przez siedem lat, ale odszedł z zawodu, aby zostać politykiem i w 2013 r. wykreślono go z rejestru medycznego. Jak poinformował rzecznik jego biura, Varadkar został w marcu ponownie wpisany do rejestru medycznego i przez jedną zmianę w tygodniu będzie pracował w obszarach, które są w zakresie jego praktyki.

Rzecznik tłumaczy:


Wielu członków jego rodziny i przyjaciół pracuje w służbie zdrowia. Chciał pomóc choćby w niewielkim stopniu.

Dziennik Irish Times napisał, że Varadkar pomaga w konsultacjach telefonicznych. Każdy, kto mógł być narażony na kontakt z wirusem, jest początkowo oceniany telefonicznie. W marcu minister zdrowia Simon Harris rozpoczął kampanię rekrutacyjną dla zmagającej się z brakami kadrowymi służby zdrowia, skierowaną głównie do byłych pracowników służby zdrowia, pod hasłem Twój kraj cię potrzebuje. Jak poinformowano, na wezwanie przyszło ponad 70 tys. odpowiedzi.

Tymczasem irlandzkie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę wieczorem, że w ciągu ostatniej doby liczba zgonów spowodowanych koronawirusem zwiększyła się o 21 i wynosi obecnie 158, zaś liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 390, do 4994 przypadków. To drugi najwyższy dobowy wzrost zgonów i trzeci najwyższy wzrost nowych przypadków od początku epidemii.

Przeczytaj też: Wow! Członkowie załóg, którzy stracili pracę w liniach lotniczych będą mogli pracować w szpitalach, gdzie brakuje personelu

źródło: Bartłomiej Niedziński (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here