Nawet 3000 euro kary – nowe zasady dla turystów odwiedzających Majorkę

Rada miasta w stolicy Majorki zatwierdziła szereg nowych zasad, które mają obowiązywać turystów. Jeśli nie będziesz przestrzegał nowego prawa możesz zapłacić nawet 3000 euro kary.

W założeniu stolica Majorki chce niszczyć, jak to określono, zachowania antyspołeczne, które w ostatnich latach coraz bardziej się szerzą wśród przyjezdnych. O co konkretnie chodzi? Turyści na wakacjach czują się bardzo swobodnie, zdaniem miejscowych aż za bardzo. Przekraczają często granice dobrego smaku, chodząc topless po ulicach, a czasem nawet nago, nadużywając gazu rozweselającego i włócząc się od baru do baru.

Nowe przepisy na Majorce

Urzędnicy w Palmie chcą poprawić wizerunek miasta, a do tego mają posłużyć właśnie nowe przepisy. Konkretnie zakazy. A żeby turyści nie pomyśleli, że zasady są po to, żeby je łamać, wysokość mandatu za omawiane przewinienia może wynieść aż 3000 euro. To powinno być zdecydowaną motywacją dla śmiałków.

Zabroniono również sprzedaży alkoholu między północą a godziną 8:00, jeśli nie będzie on spożywany w barze. Na liście niemile postrzeganych zachowań jest także skakanie z balkonów do basenów.

Mandaty dostaną również osoby dokonujące aktów seksualnych na ulicach bądź w miejscach widocznych dla innych.

Policja będzie miała prawo do decydowania o wysokości grzywny w danej sytuacji.

Jednak nowe przepisy dotyczą też zakazów dla mieszkańców. A czego mieszkańcom Palmy nie można? Radzić sobie z uciążliwymi i hałaśliwymi turystami po swojemu.

Głównym celem władz miasta jest walka z alkoholem, bo to całe zło i główna przyczyna antyspołecznych zachowań.

Radna ds. Bezpieczeństwa w Radzie Miejskiej Palma, Angelica Pastor, powiedziała:

To rozporządzenie nie rozwiąże wszystkich problemów, ale zapewni narzędzia policji do pracy. Mamy nadzieję, że pomoże to we wspólnym egzystowaniu na obszarach komercyjnych

Burmistrz Palmy, Antoni Noguera, dodał:

Poradzimy sobie z nadmiernym napływem turystów, a te nowe przepisy pomogą nam poprawić nasz wizerunek. Zarządzenie to ma na celu interwencję przeciwko turystyce ekscesów, której głównym przyczynkiem jest alkohol. Co w rezultacie powoduje zły wizerunek miasta. Najlepiej jakby turyści postępowali w sposób odpowiedzialny, przyjeżdżając na wakacje i szanowali Palma de Mallorca jako swój cel podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here