Nasi sąsiedzi łagodzą zasady wjazdu do kraju

Na ukraińskich granicach od dzisiaj obowiązują złagodzone zasady wjazdu do kraju. Obcokrajowcy oprócz wyniku testu PCR mogą też przedstawić wynik testu antygenowego albo zaświadczenie o otrzymanym szczepieniu przeciwko Covid-19.
Rzecznik straży granicznej Ukrainy Andrij Demczenko poinformował portal Ukraińska Prawda, że nowe zasady od środy będą stosowane na punktach granicznych.

Obcokrajowcy powinni mieć przy sobie – oprócz polisy ubezpieczeniowej – negatywny wynik testu PCR albo testu ekspresowego (antygenowego), który przeprowadzono nie później niż 72 godziny przed momentem przekroczenia granicy, albo dokument potwierdzający otrzymanie pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 preparatem zatwierdzonym przez WHO. Dokumenty mają być w języku angielskim.

Demczenko przekazał, że obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy obowiązuje samoizolacja, z której można być zwolnionym po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR, testu ekspresowego albo dokumentu potwierdzającego szczepienie.

Ukraińska Prawda pisze, że zaświadczenia o wykonaniu testu i szczepienia nie są wymagane od dzieci poniżej 12. roku życia.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze