Szykuj się na rewolucję! Miejsca do spania dla pasażerów w schowkach na bagaż podręczny!

Każdy marzy o lataniu w jak najlepszych warunkach. Komfort i bezpieczeństwo to chyba 2 najważniejsze aspekty podróży samolotem. Wielu już myślało jak rozwiązać sprawę wygodnego wypoczynku w kabinie klasy ekonomicznej. Toyota przedstawiła koncepcję – Cloud Capsule, którą zaprezentowała podczas Crystal Cabin Award.

Innowacyjny projekt zakłada umożliwienie odpoczynku pasażerom tam, gdzie zazwyczaj znajdują się ich bagaże podręczne w kabinie ekonomicznej. Każdy wie, że spanie na fotelach w samolocie nie jest łatwe. Wyprostowana pozycja, ograniczona przestrzeń na nogi i brak podparcia mogą zepsuć całą podróż. Przekształcenie kabiny wymagało przemyślenia.

fot. Toyota

Nowa koncepcja pokazuje możliwości dodania łóżek nad fotelami pasażerskim. Gdyby bagaże podręczne były przechowywane w innym miejscu, wtedy z powodzeniem tę przestrzeń można byłoby zaadoptować właśnie na łóżka i miejsca wypoczynkowe.

fot.Toyota

Miejsca są tak zaprojektowane, aby pasażer mógł w pełni się zrelaksować, a nawet oddać w objęcia Morfeusza. Firma wyjaśnia, że kapsuły byłyby dostępne tylko na wysokości przelotowej, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby były one certyfikowane jako bezpieczne do kołowania, startu i lądowania.

Fot. Toyota

Do kabiny prowadzić mają schody. Kiedy pasażer wejdzie na górę, może się zapiąć pasami i oddać relaksowi. Projektanci informują, że przestrzeń byłaby klimatyzowana, z dużą ilością otworów wentylacji i byłaby zbliżona do opcji dostępnych w fotelach klasy biznes. Na dole fotele są ustawione naprzemiennie, aby umożliwić przechowywanie bagażu pod siedzeniami.

Tymczasem zerknij na Wyszukiwarkę Lotów i znajdź swój ulubiony kierunek.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze to wygląda. Rynek motoryzacji toyota już podbiła teraz bierze się, za samoloty. To rozwiązanie moim zdaniem może się przyjąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,648ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze