Nareszcie! Koniec z kwarantanną po powrocie z zagranicy! Znikają też maseczki!

Wielu z Was czekało na takie informacje. Polska znosi obowiązek kwarantanny po powrocie z zagranicy! Znikają też inne obostrzenia, w tym obowiązek noszenia maseczki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział:

Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze z nich to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych.

Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – dodał Minister

Powodem znoszenia restrykcji, w tym także obowiązku izolacji są optymistyczne prognozy i pozytywna sytuacja międzynarodowa. Minister przewiduje stopniową redukcję zakażeń i hospitalizacji.

Zmiany wchodzą w życie już od poniedziałku 28 marca. Oznacza to, że powrót z podróży wielkanocnych czy majówki nie będzie obarczony już koniecznością kwarantanny po powrocie, czy obowiązkiem testowania.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze