Kolejny kraj znosi wszystkie restrykcje wjazdowe dla turystów! Lecisz?

Coraz więcej krajów w Europie znosi większość obostrzeń sanitarnych – to efekt szybko spadającej liczby zakażeń koronawirusem oraz pacjentów chorych na Covid-19 w szpitalach. Branża turystyczna ma za sobą dwa trudne lata. Najpierw pandemia i restrykcje, teraz wojna. Oprócz negatywnych wiadomości nadchodzą również te bardziej optymistyczne. Poszczególne kraje znoszą obostrzenia covidowe. Już do wielu z nich wjedziesz bez paszportów i testów. Do tego grona dołączyła ostatnio Czarnogóra, a także Irlandia. Teraz przyszedł czas na Czechy!

Władze Czech poinformowały o zniesieniu wszystkich obostrzeń wjazdowych dla turystów z Unii Europejskiej, w tym z Polski. Osoby przyjezdne nie muszą już przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu ani wykonywać testu na obecność koronawirusa.

Czechy na początku marca poluzowały przepisy dla podróżujących przyjeżdżających tam transportem indywidualnym z państw Unii Europejskiej. Byli zwolnieni z wykonywania testu na obecność koronawirusa przed przekroczeniem granicy oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego. Teraz przyszedł czas na większe zmiany.

Obecnie podróżując w każdy możliwy sposób do Czech, nie musisz posiadać żadnych dokumentów określających szczepienie czy przebycie choroby. Nie trzeba też mieć negatywnego testu ani wypełniać formularza lokalizacyjnego.

Jednak osoby przyjeżdżające spoza Unii Europejskiej (poza ozdrowieńcami i zaszczepionymi) muszą w dalszym ciągu wykonywać dwa testy na obecność koronawirusa – przed podróżą oraz między 5. a 7. dniem pobytu w Czechach, a także wypełniać formularz lokalizacyjny.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też