Polscy turyści mają problemy z powrotem z wakacji. Biuro podróży zawaliło

Ponad 300 polskich turystów, którzy wybrali się na wakacje do Grecji, Albanii i Bułgarii ma problemy z powrotem do kraju. Biuro podróży, Millenium Travel International Sp. z o.o. z Legnicy, złożyło wczoraj oświadczenie o niewypłacalności.

Millenium Travel International niewypłacalne

Jak donosi Gazeta Wrocławska, biuro podróży nie jest w stanie sprowadzić do Polski turystów, których wysłało na wypoczynek. Ponad 300 osób przebywa teraz w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil).

Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego powiedział:


W związku z zaistniałą sytuacją marszałek województwa dolnośląskiego natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu organizacji planowego powrotu podróżnych do kraju. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z ubezpieczycielem organizuje loty powrotne klientów niewypłacalnego biura podróży do Polski.

600 tysięcy zł na powrót Polaków z wakacji

W związku z zaistniałą sytuacją, organizacją i sfinansowaniem lotów powrotnych turystów zajmie się Urząd Marszałkowski i ubezpieczyciel. Polisa ubezpieczeniowa ma pokryć koszt szacowany mniej więcej na 600 000 zł. 

Pierwsi podróżni wrócą już w piątek wieczorem. Dzięki szybkiej reakcji nie odczują problemów, a powroty odbędą się zgodnie z planowanymi przed wyjazdem.

Michał Nowakowski dodał:

W kolejnych dniach, będziemy organizować kolejne loty zapewniając bezpieczny powrót do Polski wszystkim klientom. Oznacza to, że podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here