Niepokojące wieści z Włoch. Połowa kraju w czerwonej strefie, ale są wyjątki

Niepokojące wieści płyną z Włoch. Niestety w związku z coraz większą liczbą zachorowań na Covid 19, aż połowa włoskich regionów znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza twardy lockdown i zakaz podróży turystycznych. Zmiany wchodzą w życie już w poniedziałek 15 marca. Niestety także reszta regionów znajdzie się w strefie pomarańczowej, gdzie również obowiązują obostrzenia.

Jedynym białym regionem zostanie wciąż Sardynia.

Twardy lockdown będzie obowiązywać między innymi w Lombardii, Lacjium, Kampanii, Apulii i Piemoncie. Niestety wprowadzono także nowe obostrzenie. Będzie obowiązywał kompletny zakaz wszelkich wizyt (nawet rodziny czy przyjaciół). Zakaz ma być uchylony dopiero w Wielkanoc.


PAP informuje:

W czerwonych strefach można wyjść z domu do pracy, do lekarza, na zakupy, wynieść śmieci, na jogging i spacer w pobliżu domu, wyprowadzić psa, iść do najbliższego kościoła lub do kiosku po gazetę. Każde wyjście z domu należy uzasadnić, wypełniając specjalny dokument i podać trasę oraz cel.

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) do 6 kwietnia mają obowiązek przedstawienia oświadczenia oraz negatywnego wyniku testu wymazowego wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. W razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here