Najdłuższy na świecie lot musiał zawrócić, bo mężczyzna zamknął się w toalecie

Podczas lotu mogą przydarzyć się różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje. Bywają trudne warunki pogodowe, piloci muszą nieplanowo wylądować lub jeden ze współpasażerów dziwnie się zachowuje… należy się wtedy uzbroić w cierpliwość i jakoś dotrwać do końca lotu. Co jednak, jeśli podczas najdłuższego lotu na świecie samolot musi zawrócić, bo jeden pasażer zamknął się w toalecie i nie chciał wyjść?

Problemy podczas długiego lotu

Problemy pojawiły się podczas lotu linii Qantas z Perth w Australii do Londynu w Wielkiej Brytanii. To najdłuższa trasa na świecie, której pokonanie zajmuje zwykle 17 godzin (pod koniec tego roku ma ruszyć jeszcze dłuższa trasa Singapore Airlines z Singapuru do Nowego Jorku). Początek lotu nie zapowiadał żadnych komplikacji, jednak sytuacja uległa zmianie, kiedy jeden z pasażerów zaczął krzyczeć na innych, obrażać stewardesy, po czym zamknął się w toalecie i nie chciał jej za nic opuścić.

Szczęście w nieszczęściu, że z 17. godzin lotu samolot pokonał zaledwie dwie. Pilot zdecydował o zawróceniu Boeinga 787 na lotnisko w Perth. By poradzić sobie z awanturującym się mężczyzną, załoga musiała poprosić innych pasażerów o pomoc. Już w trakcie powrotu do Australii udało im się ostudzić emocje i wydobyć mężczyznę z toalety. Po wylądowaniu w Perth, miejscowa policja zakuła go w kajdanki i odprowadziła do aresztu. Nie są znane przyczyny działania mężczyzny. Dalszy lot odbył się bez większych problemów.

Jak radzić sobie z trudnymi pasażerami?

Załogi pokładowe nie mają łatwego życia. Muszą sobie radzić z osobami pijanymi, agresywnymi, awanturującymi się lub po prostu chorymi. Każda z tych sytuacji wymaga osobnego podejścia i oceny, dlatego nie wszystkie one kończą się zawróceniem samolotu lub nieplanowanym międzylądowaniem. Zobaczcie sami przegląd nietypowych zachowań pasażerów na pokładach samolotów. A to tylko czubek góry lodowej z ostatnich kilku miesięcy!

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

    • Aktualnie nadal jest to najdłuższa trasa. Rekord ma pobić trasa z Singapuru do Nowego Jorku, ale rusza ona dopiero w październiku tego roku (zresztą jest to napisane w tekście – wcześniej ta trasa była obsługiwana, ale przewoźnik musiał się wycofać w 2013 roku ze względu na koszty). Są jeszcze porównywalne trasy, np. z Dallas do Sydney (Qantas), jednak w ocenie długości tras brany jest również pod uwagę czas spędzony w powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze