Czy podróżując liniami Emirates można spożywać alkohol?

Czy podróżując liniami Emirates można spożywać alkohol? To pytanie pojawia się najcześciej, gdy podróż wiedzie do lub przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dyskusja o prohibicji rozgorzała po tym, jak Ellie Holman, brytyjska dentystka, znalazła się w konflikcie z prawem Emiratów, ponieważ wypiła kieliszek wina na pokładzie narodowego przewoźnika.

Należy pamiętać, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich alkohol nie jest mile widziany, a w Emiracie Szardża obowiązuje całkowita prohibicja. W pozostałych rejonach kraju trunki wysokoprocentowe można spożywać jedynie w lokalach lub w domu.
Badając całą sprawę okazało się wprawdzie, że głównym powodem zatrzymania dentystki była wygasła wiza, lecz mimo to, brytyjscy urzędnicy konsularni zachęcali do powstrzymywania się od picia alkoholu w samolotach przylatujących do Dubaju lub Abu Dhabi. Jeden z raportów, jaki wyciekł do mediów, wskazywał na przypadki, w których obywatele brytyjscy byli aresztowani i oskarżani na mocy prawa ZEA, gdy zwrócili uwagę policji w związku z niewłaściwym lub obraźliwym zachowaniem, a w ich krwi wykrywano alkohol.

Wielka Brytania oficjalnie przypomina i ostrzega

Królewscy urzędnicy poprzez fanpage na Facebooku wydali nawet specjalne zalecenia dla swoich obywateli wybierających się w podróż do Emiratów:
„Jeśli posiadasz zezwolenie na pobyt, nielegalne jest kupowanie lub spożywanie alkoholu bez licencji na alkohol. Noś ją przy sobie przez cały czas. Licencja jest ważna tylko w Emiracie, który ją wydał. Jeśli zostaniesz przyłapany na przewożeniu lub piciu alkoholu bez licencji lub z alkoholem we krwi, możesz zostać aresztowany. Przestępstwem jest bycie pod wpływem alkoholu w miejscach publicznych, w tym podczas podróży przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. „

Czy podróżując liniami Emirates można spożywać alkohol? Linie dementują, a rząd milczy

Problematyczna interpretacja przepisów wywołała bezpośrednie pytania do Emirates. Zapytany przez pasażera na Twitterze, przewoźnik odpowiedział:

W naszych lotach nie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Ponadto alkohol jest również serwowany w salonie na lotnisku w Dubaju i można go kupić w sklepie Duty-Free.

W oficjalnym komunikacie dla mediów wydanym 10 września, kierownictwo Emirates potwierdziło, że picie alkoholu na pokładzie samolotu nie jest zabronione.
Jak to się ma do postanowień emirackiego prawa? Władze ZEA nie wydały żadnego oświadczenia dotyczącego tego problemu, najwyraźniej starając się temat przemilczeć.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,770ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze