Nad ranem Ukraina została zaatakowana przez Rosję! Zamknięto przestrzeń powietrzną i odwołano loty

Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez Władimira Putina. W czwartek nad ranem doszło do ataków rakietowych na infrastrukturę wojskową i lotniska w kilku miastach. Ukraińskie władze, wojsko i straż graniczna informują, że Rosjanie wdarli się do kraju przekraczając granice w kilku obwodach. Zamknięto przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych, a linie lotnicze masowo odwołują loty do tego kraju.

W ciągu kilku godzin zaatakowane zostały największe miasta na Ukrainie, a także lotniska.

Specjalne oświadczenie wydał też Wizz Air:

Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. Pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzegła w czwartek linie lotnicze, by unikały lotów nad Ukrainą i zachowały “szczególną ostrożność” w przestrzeni powietrznej w promieniu ok 180 km od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też