Zdziwisz się, co turyści pozostawiają po sobie w hotelach czy samolotach. Lista robi wrażenie. Jak jest z Polakami?

Wibrator, terrarium, sztuczna szczęka, manekin, kostium… pizzy, a nawet mąż, czy dziecko. A to tylko drobny wycinek tego, co ludzie zostawiają w samolotach czy też swoich miejscach noclegowych. Zobacz listę najdziwniejszych i najbardziej zaskakujących przedmiotów (i nie tylko) pozostawionych przez pasażerów.

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród pracowników linii lotniczych z 83 krajów na świecie okazuje się, że w przeważającej większości ludzie zostawiają… paszporty (to 25% wszystkich znalezisk), telefony, tablety (23%) i książki (21%). Z bardziej zwykłych rzeczy można również wymienić okulary, klucze, słuchawki, czy portfele. O tym pasażerowie zapominają dość często. Ale najciekawsze są rzeczy, które wprost nie mieszczą się w głowie i zmuszają do zastanowienia, kim są osoby, które z nimi leciały.

Najdziwniejsze rzeczy zostawione przez pasażerów:

 • portfel wykonany z… wysuszonej żaby
 • wysuszona, zakonserwowana i zmniejszona ludzka głowa (zostawiona po locie z Peru na lotnisko Londyn City)
 • żywy miniaturowy królik (były też pieski chihuahua oraz… sokół)
 • proteza lewej nogi (z tej kategorii warto wspomnieć o szklanym oku)
 • sztuczna szczęka ze złotymi 18-karatowymi zębami 
 • kostium pizzy
 • para białych kozaczków Louboutin
 • podpisana przez Babe Rutha piłka baseballowa

Z droższych rzeczy warto wymienić:

 • platynowy Rolex wart ok. 250 000 zł
 • próbki ubrań Versace przygotowanych na pokaz
 • 40-karatowy szmaragd (przeleżał 5 lat w magazynie rzeczy zagubionych na lotnisku Scottsboro w Alabamie, aż w końcu ktoś sobie o nim przypomniał)
 • suknię ślubną Very Wang (nie wiadomo przed czy po ślubie…) wartą ok. 70 000 zł, do tej pory nie odebrana z lotniska w Berlinie.

Teraz za podsumowanie zabrały się też platformy oferujące noclegi podczas ferii dla Polaków. Właściciele obiektów również zdradzili, czego turyści zapomnieli zabrać z hotelu do domu. Oprócz najczęściej zapominanych: ładowarek, kosmetyków, bielizny, książek i sztucznych szczęk zostawili między innymi terrarium z pająkiem, szczeniaka oraz protezę nogi do pływania. W większości przypadków wracają po zguby. Nie dotyczy to jednak dość często pozostawianych w pokojach gadżetów erotycznych, np. wibratorów.

Jedno z brytyjskich lotnisk opublikowało też listę najdziwniejszych rzeczy pozostawionych przez pasażerów. To istny hit przede wszystkim ze względu na pozycję na szczycie listy, czyli mąż! Wśród innych przedmiotów są: wałek do ciasta, glukometr, balkonik rehabilitacyjny, klimatyzator i spryskiwacz, trójkąt ostrzegawczy do samochodu, wiertarka itp. Nie wspominając, że wielu pasażerów zostawia podczas podróży całe walizki.

Czasami można się zdziwić. Jednak biorąc pod uwagę fakt, jakie rzeczy pasażerowie próbują przewieźć w bagażu, już nic nie może cię zaskoczyć! Eksperci ds. bezpieczeństwa pokazali zdjęcia.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też