MSZ: wyjazdy zagraniczne dopiero latem?

Zbliżający się sezon urlopowy sprawia, że coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące wakacyjnych wyjazdów. Czy będą możliwe, czy na zagraniczny urlop można pojechać już teraz? Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedstawiło swoje stanowisko i rekomendacje.

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz powiedział, że wyjazd teraz to stąpanie „po kruchym lodzie”, ale ma nadzieję na zagraniczne wyjazdy w lipcu czy w sierpniu.

Ja, na tym etapie jeszcze nie decydowałbym się na wyjazdy. To jest naprawdę stąpanie po „kruchym lodzie”. Sam fakt mniejszej liczby zarażeń w Polsce czy w regionie nie powinien uśpić naszej czujności.

Czy to oznacza, że ministerstwo wprowadzi dodatkowe zakazy czy obostrzenia? Z naszych informacji wynika, że nie ma takich planów. Wyjazdy zagraniczne nie są objęte żadnym zakazem. Musimy tylko sprawdzić jakie warunki wjazdu dotyczą kraju, do którego chcemy się udać. Wciąż w wielu krajach obowiązuje kwarantanna czy obowiązkowe testy, ale są już pierwsze objawy odmrażania gospodarek, w tym także turystyki.


Warto pamiętać, że na razie obowiązuje też kwarantanna po powrocie do Polski, ale tą łatwo można anulować wykonując testy. Nie dotyczy ona także zaszczepionych. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego poradnika:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here