W piątek pisaliśmy o tym, że Austria otwiera się na turystykę, ale nie tylko ten kraj robi krok w stronę normalności. Kolejne kraje luzują powoli obostrzenia i znoszą zakazy. Zaczynają działać restauracje i kawiarnie, uczniowie wracają do szkół. Sprawdźcie, co dzieje się w Europie.

Poprzedni

1. Węgry skracają godzinę policyjną

Na Węgrzech w sobotę otworzono ogródki restauracyjne i kawiarniane. Skrócona została także godzina policyjna, która teraz będzie trwać od 23:00 do 5:00. Powód takich działań? Coraz większa liczba zaszczepionych i spadki zakażeń.

Według zapowiedzi rządu, gdy liczba zaszczepionych dojdzie do czterech milionów – czego należy się spodziewać pod koniec przyszłego tygodnia – otwarte zostaną kina, teatry, hotele, baseny, siłownie i biblioteki, a restauracje będą mogły przyjmować gości również wewnątrz lokali.

Jest małe ale – każde z tych miejsc będzie dostępne wyłącznie dla zaszczepionych lub dla osób które przeszły Covid-19. Jeśli zaś chodzi o szkolnictwo już od tygodnia dzieci mogą uczęszczać do przedszkoli i do niższych klas szkół podstawowych.


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here