Mamy dobre wieści dla tych, którzy planują loty na Cypr! Nowe zmiany dla turystów

Władze Cypru ogłosiły kolejne zmiany dotyczące zasad wjazdu. Od 18 kwietnia większość restrykcji wjazdowych zostanie zniesiona. Co się zmieni? Nie trzeba będzie wypełniać formularzy lokalizacyjnych Cyprus Flight Pass, niezaszczepieni turyści natomiast zwolnieni będą z testu na obecność Covid-19 po przylocie.

Od 18 kwietnia osoby niezaszczepione będą mogły wjechać na teren Cypru na podstawie jednego negatywnego testu na koronawirusa (antygenowego na 24 godz. przed podróżą lub PCR do 72 godz.). Znika obowiązek wykonywania płatnych testów po przylocie, jaki obowiązywał do tej pory. 

Osoby w pełni zaszczepione bez zmian, nie podlegają żadnym restrykcjom. Jednak warto wiedzieć, że bez względu na to czy jesteś zaszczepiony, czy też nie możesz zostać wybrany losowo na lotnisku w celu badania na obecność Covid-19. Dzieci poniżej 12 lat zwolnione są ze wszystkich restrykcji i kontroli.

Cypr to idealny wybór na podróż o każdej porze roku. Na wyspie wspaniale spędzą czas rodziny z dziećmi, młodzi imprezowicze, a także Ci którzy poszukują wyciszenia. Dla każdego znajdzie się tu coś dobrego! Jakie atrakcje Cypru warto wpisać na swoją listę? Słoneczna wyspa Afrodyty ma do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji.

Zmiany i luzowanie restrykcji będą dotyczyć nie tylko wjazdu, ale też korzystania z różnych usług i życia codziennego. Od 11 kwietnia, żeby wejść do muzeum czy do kina i teatru nie trzeba mieć certyfikatu covidowego.

To kolejny lubiany przez Polaków kierunek, który decyduje się na łagodzenie restrykcji wjazdowych. Ostatnio również Chorwacja zdecydowała się na taki krok. Władze zniosły wymogi wszelkich obostrzeń dla wszystkich obywateli krajów należących do strefy Schengen.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze