LOT: wyłącznie loty krajowe aż do 19 czerwca. Na połączenia międzynarodowe jeszcze musimy poczekać

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają czas obowiązywania obecnego rozkładu krajowych połączeń lotniczych do 19 czerwca 2020 roku, co oznacza że odwołano wszystkie loty międzynarodowe do 19 czerwca włączne.

W ramach wznowionej siatki połączeń pasażerowie mogą już korzystać z rejsów z Warszawy do: Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz rejsu na trasie Kraków – Gdańsk.

1 czerwca br. LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze. Wznowiona siatka połączeń obejmuje około 30 rejsów krajowych, realizowanych do trzech razy dziennie z Warszawy do Gdańska, do dwóch razy dziennie z Warszawy do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz jeden raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 19 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie.

Michał Fijoł, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. Handlowych powiedział:

Spodziewamy się, że popyt na przewozy lotnicze i tym samym na nasze usługi, będzie wracał stopniowo. Większość branżowych analityków szacuje, że powrót do stanu sprzed epidemii zajmie branży lotniczej nawet dwa-trzy lata. Wznowienie lotów krajowych w obecnej skali to dla nas przede wszystkim możliwość utrzymania certyfikacji samolotów i przedłużenia uprawnień pilotów. Pierwszy, krajowy etap odmrażania połączeń lotniczych pozwoli także wdrożyć procedurę #BezpiecznyLOT i przyzwyczaić naszych pasażerów do zasad obowiązujących na lotnisku i na pokładach naszych samolotów.

Przedłużamy czas obowiązywania obecnego rozkładu połączeń krajowych do 19 czerwca br. W ramach wznowionej siatki…

Opublikowany przez LOT Polish Airlines Poniedziałek, 1 czerwca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here