LOT otwiera pierwszy salonik biznesowy w USA

Kilka miesięcy temu PLL LOT ogłosiło rozpoczęcie budowy swojego pierwszego saloniku biznesowego poza Europą. Nowa przestrzeń, zlokalizowana na lotnisku Chicago O’Hare, ma zostać otwarta pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału 2024 roku.

Salon, o powierzchni 617 m², będzie podzielony na trzy strefy: relaksu, pracy i gastronomii. Jego projekt uwzględnia elementy nawiązujące do polskiej tradycji, takie jak użycie bursztynu. Projekt salonu realizowany jest przez renomowane biuro architektoniczne, które zostało zaproszone do współpracy przez LOT.

Znaczenie Chicago dla LOT

Chicago jest strategicznym kierunkiem dla PLL LOT, ze względu na dużą liczbę Polaków oraz innych mniejszości zamieszkujących metropolię. LOT obecnie obsługuje połączenia z Chicago do Krakowa i Warszawy. Izabela Leszczyńska, dyrektor działu rozwoju produktu i obsługi klienta w LOT, wyraziła zadowolenie z możliwości zaoferowania pasażerom wyjątkowego doświadczenia, które ma symbolizować polską gościnność.

Inwestycje w flotę

Oprócz otwarcia salonu, LOT ogłosił również plan modernizacji swojej floty Boeing 787-8, wyposażając ją w nowe kabiny biznes, premium economy oraz ekonomiczne. Ta inwestycja ma na celu poprawę komfortu podróży oraz wzmocnienie pozycji LOT na rynku międzynarodowym.

Korzyści dla pasażerów

Nowy salonik biznesowy na lotnisku O’Hare zapewni pasażerom LOT komfortowe miejsce do odpoczynku, pracy oraz spożywania posiłków przed lotem. Wprowadzenie polskich akcentów w designie salonu ma na celu podkreślenie dziedzictwa kulturowego Polski, a także współpracę z polskimi partnerami. Otwarcie salonu w Chicago to ważny krok w rozwoju LOT, który ma na celu dalsze podnoszenie standardów obsługi pasażerów i umacnianie relacji z polską diasporą w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Business Traveller

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też