Linie Emirates wykonały malowanie 40 samolotów na Expo 2020 w Dubaju

Z okazji wystawy Expo 2020 w Dubaju linie Emirates naniosły okolicznościowe malowanie na 40 samolotów. Ostatni z nich, Airbus A380 ozdobiony charakterystycznym, pomarańczowym motywem mobilności, właśnie opuścił hangar Emirates Engineering.

Malowanie Emirates

Pierwsze malowanie zostało zaprezentowane przez przewoźnika jeszcze w 2017 roku na kadłubie Boeinga 777-300ER przyozdobionym niebieskim motywem możliwości. Od tamtej pory miniflota Emirates promująca przesłanie Expo 2020 w Dubaju wykonała łącznie 15 tys. lotów do 134 kierunków na całym świecie, pokonując 66 mln kilometrów. Można obejrzeć wszystkie samoloty z okolicznościowym malowaniem w trakcie startu i lądowania w portach obsługiwanych przez Emirates.

Wystawa EXPO 2020 odbędzie się w Dubaju i potrwa od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 r.Wzory naniesione na samoloty zostały zaczerpnięte z logo Expo 2020, które z kolei nawiązuje do pierścienia sprzed 4 tys. lat znalezionego na stanowisku archeologicznym w Dubaju. Malowanie przedstawia koła i obręcze otaczające pierścień w trzech różnych kolorach symbolizujących motywy przewodnie Expo 2020:

  • możliwości (bursztynowopomarańczowy)
  • zrównoważony rozwój (szmaragdowozielony)
  • mobilność (niebieski)

Okolicznościowe grafiki będzie można podziwiać na kadłubach 40 samolotów do kwietnia 2021 r.

Zadanie należało do jednych z największych, z jakimi serwis Emirates Aircraft Appearance mierzył się do tej pory. Naniesienie malowania Expo 2020 na 20 Boeingów 777 i 20 Airbusów A380 zajęło łącznie 15 tys. godzin na przestrzeni ponad 14 miesięcy. Wzór promujący wystawę jest także jednym z większych, jakie kiedykolwiek naniesiono na kadłuby i osłony silników Boeinga 777 i Airbusa A380. Obecnie przewoźnik wykonuje bezpośrednie loty do 67 spośród 190 państw, które potwierdziły swój udział w Expo 2020, a po uwzględnieniu połączeń realizowanych przez partnerskie linie flydubai liczba połączeń do Dubaju wzrasta do 80.

Przeszło 1,7 tys. lotów Emirates z Dubaju tygodniowo ułatwia rozwój handlu, turystyki i zapewnia ogromną dostępność połączeń.W czasie Expo 2020 linie Emirates zaprezentują innowacje i nowe technologie w lotnictwie komercyjnym związane ze zrównoważonym rozwojem. Oprócz samych operacji lotniczych przewoźnik wspiera działania na rzecz odpowiedzialnej turystyki, w tym inicjatywy związane z ochroną przyrody w miejscach takich jak Pustynny Rezerwat Przyrody w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wolgan Valley w australijskich Górach Błękitnych, a także wpiera walkę ONZ z nielegalnym handlem zwierzętami.

Na pokładzie pasażerowie znajdą podkasty, wywsiady i osobny kanał o Expo 2020. Otrzymają również okolicznościowe zestawy akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here