Kwarantanna dla wszystkich wracających z Czech i Słowacji! Powrót z Niemiec samochodem wciąż bez obostrzeń

Na początku tygodnia pojawiła się informacja, że rząd planuje wprowadzenie kwarantanny dla wszystkich osób przekraczających zachodnią i południową granicę kraju, także samochodem czy pieszo. Tymczasem ogłoszone dzisiaj obostrzenia nie do końca pokrywają się z zapowiedziami.

Kwarantanna będzie obowiązywać dla wszystkich wracających z Czech i Słowacji także samochodem czy pieszo. Dotychczas obostrzenia dotyczyły tylko osób wracających do kraju transportem zbiorowym. (Te zasady oczywiście dalej obowiązują.) Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Niedzielski przekazał, że po przyjeździe z Czech i Słowacji do Polski wszystkich czeka 10-dniowa kwarantanna.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 lutego.


Co zwalania z kwarantanny?

Z kwarantanny będą zwolnione m.in. osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciwko Covid-19 oraz osoby które przestawią zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu na Covid-19, wykonanego do 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pełna lista przypadków, które zwalniają z kwarantanny dostępna jest na stronie Straży Granicznej.

Dobra wiadomość jest taka, że kwarantanna wciąż nie dotyczy osób przekraczających niemiecką granicę prywatnym samochodem lub pieszo.

Wracają też inne obostrzenia

Minister Niedzielski przekazał też informację o powrocie niektórych restrykcji, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim:

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here