Kwarantanna dla wszystkich wracających z Czech i Słowacji! Powrót z Niemiec samochodem wciąż bez obostrzeń

Na początku tygodnia pojawiła się informacja, że rząd planuje wprowadzenie kwarantanny dla wszystkich osób przekraczających zachodnią i południową granicę kraju, także samochodem czy pieszo. Tymczasem ogłoszone dzisiaj obostrzenia nie do końca pokrywają się z zapowiedziami.

Kwarantanna będzie obowiązywać dla wszystkich wracających z Czech i Słowacji także samochodem czy pieszo. Dotychczas obostrzenia dotyczyły tylko osób wracających do kraju transportem zbiorowym. (Te zasady oczywiście dalej obowiązują.) Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Niedzielski przekazał, że po przyjeździe z Czech i Słowacji do Polski wszystkich czeka 10-dniowa kwarantanna.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 lutego.

Co zwalania z kwarantanny?

Z kwarantanny będą zwolnione m.in. osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki przeciwko Covid-19 oraz osoby które przestawią zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu na Covid-19, wykonanego do 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pełna lista przypadków, które zwalniają z kwarantanny dostępna jest na stronie Straży Granicznej.

Dobra wiadomość jest taka, że kwarantanna wciąż nie dotyczy osób przekraczających niemiecką granicę prywatnym samochodem lub pieszo.

Wracają też inne obostrzenia

Minister Niedzielski przekazał też informację o powrocie niektórych restrykcji, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim:

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.

Zobacz też:

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze