Komu marzy się wyprowadzka? Kanada rozluźnia przepisy imigracyjne

W ciągu kolejnych 3 lat Kanada ma zamiar przywitać z otwartymi ramionami milion nowych rezydentów. To najlepsza z możliwych okazja, by urzeczywistnić swoją chęć mieszkania w tym kraju na stałe!

Kanadyjski parlament ogłosił w tym tygodniu plany dopuszczenia miliona imigrantów do statusu rezydenta. Ta liczba ma być rozłożona na 3 lata, co oznacza, że każdego roku populacja Kanady będzie rosła o 1%. To kolejne działanie mające na celu otwarcie granic tego kraju dla imigrantów. W 2017 roku przybyło 285 000 stałych rezydentów, a w tym roku liczba ta ma wzrosnąć do 350 000. Zgodnie z nowym planem w 2020 roku status rezydenta ma uzyskać 360 000 osób, a w 2021 roku 370 000.

Otwarcie granic ma na celu zwiększenie wskaźnika urodzeń i tym samym zahamowanie starzenia się społeczeństwa. Kanada, podobnie jak większość wysoko rozwiniętych krajów zaczyna odczuwać skutki niżu demograficznego. W przeciwieństwie jednak do innych państw postanowiła otworzyć się na imigrantów, a nie zamykać przed nimi granice. Skorzystać mogą na tym również obywatele Polski, którym łatwiej będzie starać się o rezydenturę w Kanadzie.

Kanada jest obecnie liderem na świecie w odniesieniu do zarządzania migracją ludzi. Program imigracyjny cechuje się brakiem dyskryminacji, a aplikacje oceniane są bez uwzględniania rasy, płci, narodowości czy religii. Obecnie 1 na 5 osób mieszkających w Kanadzie urodziło się poza jej granicami. Według danych Ministerstwa Imigracji, od 1990 roku przybyło do tego państwa ponad 6 miliona imigrantów.

Imigranci doceniani są przede wszystkim za swój wkład w rozwój gospodarczy i ekonomiczny Kanady. Jednak należy również zauważyć, że kraj ten przeznacza również duże kwoty na programy integracyjne. Dzięki temu nowi rezydenci nie odstają zbyt mocno od reszty społeczeństwa. Kanadyjczycy są jednak wybredni: 5 najbardziej popularnych zawodów wśród nowych przybyszów to informatyk, analityk systemów informatycznych, konsultant, księgowy i asystent administracyjny.

Więcej o nowym programie możecie przeczytać w oficjalnej publikacji Ministerstwa Imigracji. 

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też