Kolejne polskie lotnisko zorganizowało szybkie testy przed odlotem

Od poniedziałku 1 marca na lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiono punkt wymazowy do pobierania materiału do testów na Covid-19. Tym samym lotnisko dołączyło do 6 pozostałych portów lotniczych w których można wykonać test przed odlotem.

Specjalny Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo jest zlokalizowany na Parkingu 1, przed wejściem do Terminalu. Będzie można w nim wykonać testy antygenowe oraz testy RT-PCR, w kierunku COVID-19.

W tym momencie godziny otwarcia punktu zalezą od godzin odlotów. Punkt czynny jest w poniedziałki i piątki, od północy do godziny 5:00, przed odlotem do Eindhoven w Holandii. Punkt zlokalizowany będzie na Parkingu 1, przed wejściem do Terminala.


Jak informują władze lotniska:

Wyniki testu antygenowego będą wydawane na miejscu maksymalnie w ciągu 1h od momentu pobrania – w języku polskim i angielskim, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. W przypadku wyniku online pacjent otrzyma wiadomość SMS z kodem dostępu.

A jak wygląda to cenowo? Opłaty nie różnią się zbytnio od tych które pobierają punkty zlokalizowane na innych lotniskach. Test antygenowy kosztuje 180 zł, a test wykonany metodą RT-PCR 450 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here