Już nie musisz się martwić, że wylądujesz w więzieniu za picie alkoholu. Dubaj zmienia prawo

Dubaj zacznie oferować turystom tymczasowe licencje na alkohol. Jednak tylko Dubaj. Zjednoczone Emiraty Arabskie nadal zostają najbardziej restrykcyjnym pod tym względem krajem na świecie.

Turyści mogą już całkiem legalnie starać się o licencję na alkohol w Dubaju. Nie jest to jednak krok w stronę zachodnich turystów, lecz raczej wypełnienie luki prawnej obecnie obowiązującej na terenie tego miasta. Nowe prawo weszło w życie w lipcu. Licencja będzie dostępna na okres 30 dni i jest całkowicie darmowa.

Do tej pory osoby posiadające wizę do Dubaju mogły starać się o dwuletnie zezwolenie na alkohol, które pozwalało im kupować alkohol w sklepach i przechowywać go w domu. Pozwalało także na picie w barach i restauracjach, choć zazwyczaj tego nie sprawdzano.

W chwili obecnej aplikacje o zezwolenie można składać w sklepach i restauracjach sprzedających alkohol. Wystarczy okazać paszport i podpisać oświadczenie, że nie jest się stałym mieszkańcem Dubaju i że będzie się przestrzegać obowiązującego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawa dotyczącego alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here