Grecja idzie w ślady Włoch i będzie wymagać testów także od zaszczepionych!

Od 19 grudnia Grecja będzie wymagać obowiązkowych testów na Covid-19 wykonanych do 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Podobne obostrzenia wprowadziły także Włochy.

Informację podało greckie ministerstwo zdrowia wczoraj wieczorem. Najpierw obowiązek miał dotyczyć wyłącznie podróżujących z Danii i Wielkiej Brytanii. Po godzinie obowiązek rozszerzono jednak na wszystkich podróżnych.

Rząd Grecji wprowadził ponownie nowe restrykcje pandemiczne w połowie listopada. Premier Kyriakos Micotakis oznajmił, że to „plan dla Grecji, aby święta były lepsze w tym roku niż w zeszłym”.

Obowiązkowe testy będą wymagane od niedzieli 19 grudnia od godziny 6 rano. W przypadku Grecji musi być to niestety test PCR.

Niezaszczepione osoby dorosłe nie mają dostępu do obiektów zamkniętych. Obowiązują też zróżnicowane godziny pracy, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, by zapobiec przebywaniu pracowników w tym samym czasie w jednym miejscu, jak i tłumom w transporcie publicznym.

Źródło: Reuters, PAP

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze